Par notikumu

Meklējam koku ar stāstu!

2022. gada 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, jau otro gadu sākam konkursu “Eiropas Gada koks Latvijā”, lai turpinātu apzināt un iepazīt kokus ar aizraujošiem stāstiem, iespaidīgiem izmēriem un nozīmīgu vietu kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas vērtību saglabāšanā.
Stāstus aicinām iesūtīt līdz 4. septembrim.

 

Konkurss Eiropas Gada koks citviet Eiropā notiek no 2002. gada, to rīko ar mežu, zemi, vidi un vēsturi saistītās organizācijas. 

 

Latvijā saskaitīti 6 843 977 334* koki, mēs šajā konkursā pirmoreiz piedalījāmies 2021. gadā.

 

Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība turpina pērn sākto tradīciju godināt īpašos kokus arī Latvijā un nest šos stāstus ārpus Latvijas robežām.

 

Konkursa mērķis ir mudināt cilvēkus iesaistīties vietējā vides un kultūras mantojuma izzināšanā un saglabāšanā, daloties ar aizraujošiem stāstiem par kokiem, kas ir daļa no mūsu dzīves, dabas, ainavas un vēstures.

 

Konkursa žūrija no visiem pieteikumiem atlasīs desmit finālistus, no kuriem uzvarētājs tiks noteikts sabiedrības balsojumā un tas piedalīsies Eiropas konkursā. Konkursa pirmās vietas ieguvējam tiks veltīta īpaša sakopšanas talka un sagatavots video ar stāstu par Latvijas gada koku.

 

Kā pieteikt savu stāstu par koku?

Pieteikšanās konkursam notiek, aizpildot pieteikumu (pieteikums) un pievienojot divas koka fotogrāfijas.

Vairāk informācijas par piedalīšanos lūdzam lasīt Nolikumā.

 

*Latvijas Nacionālā meža monitoringa dati