Par notikumu

Meklējam koku ar stāstu!

2021. gada 22. maijā, Vispasaules bioloģiskās daudzveidības dienā, arī Latvijā sākas konkurss “Eiropas Gada koks Latvijā”, lai apzinātu un iepazītu kokus ar aizraujošiem stāstiem, iespaidīgiem izmēriem un nozīmīgu lomu kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas vērtību saglabāšanā.

 

Konkurss Eiropas Gada koks citās Eiropas valstīs notiek no 2002. gada, to rīko ar mežu, zemi, vidi un vēsturi saistītās organizācijas. 

 

Latvijā saskaitīti 6 843 977 334* koki, taču mēs šajā konkursā līdz šim piedalījušies neesam.

 

Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība ir nolēmušas sākt tradīciju godināt īpašos kokus arī Latvijā un nest šos stāstus ārpus Latvijas robežām.

 

Konkursa mērķis ir mudināt cilvēkus iesaistīties vietējā vides un kultūras mantojuma izzināšanā un saglabāšanā, daloties ar aizraujošiem stāstiem par kokiem, kas ir daļa no mūsu dzīves, dabas, ainavas un vēstures.

 

Konkursa žūrija no visiem pieteikumiem atlasīs desmit finālistus, no kuriem uzvarētājs tiks noteikts sabiedrības balsojumā un tas piedalīsies Eiropas konkursā. Konkursa pirmās vietas ieguvējam tiks veltīta īpaša sakopšanas talka un sagatavots video ar stāstu par Latvijas gada koku.

 

 

Kā pieteikt savu stāstu par koku?

Pieteikšanās konkursam notiek, aizpildot pieteikumu (pieteikums) un pievienojot divas fotogrāfijas.

Vairāk informācijas par piedalīšanos lūdzam lasīt Nolikumā.

 

*Latvijas Nacionālā meža monitoringa dati