Par notikumu

Meklējam koku ar stāstu!

Konkursā “Eiropas Gada koks Latvijā” apzinām un iepazīstam Latvijas kokus ar aizraujošiem stāstiem, iespaidīgiem un ne tik iespaidīgiem izmēriem, toties nozīmīgu vietu kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas vērtību saglabāšanā.

 

Konkurss Eiropas Gada koks citviet Eiropā notiek no 2002. gada, to rīko ar mežu, zemi, vidi un vēsturi saistītās organizācijas. 

 

Latvijā saskaitīti 6 675 600 290* koki, konkursā pirmoreiz piedalījāmies 2021. gadā.

 

Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība turpina pērn sākto tradīciju godināt īpašos kokus arī Latvijā un nest šos stāstus ārpus Latvijas robežām.

 

Konkursa mērķis ir mudināt cilvēkus iesaistīties vietējā vides un kultūras mantojuma izzināšanā un saglabāšanā, daloties ar aizraujošiem stāstiem par kokiem, kas ir daļa no mūsu dzīves, dabas, ainavas un vēstures.

 

Konkursa žūrija no visiem pieteikumiem atlasīs desmit** finālistus, no kuriem uzvarētājs tiks noteikts sabiedrības balsojumā un tas piedalīsies Eiropas konkursā. Konkursa pirmās vietas ieguvējam tiks veltīta īpaša sakopšanas talka vai cita veida pasākums un sagatavots video ar stāstu par Latvijas gada koku.

 

Kā pieteikt savu stāstu par koku?

Pieteikšanās konkursam notiek, aizpildot pieteikumu (pieteikums) un pievienojot divas koka fotogrāfijas.

Vairāk informācijas par piedalīšanos lūdzam lasīt Nolikumā.

 

* Latvijas Nacionālā meža monitoringa dati
** Koku finālistu skaits atkarīgs no konkursam pieteikto koku skaita